Agnieszka Flisikowska


Gdańsk

Agnieszka Flisikowska


„Nocna podróż po morzu” to podróż w te części nas samych, które zostały oddzielone, 
którym zaprzeczamy, których nie znamy, nie chcemy, które odrzuciliśmy i wygnaliśmy
do rozmaitych podziemnych światów świadomości […] Celem tej wędrówki jest połączenie
się z samym sobą. Taki powrót może być zadziwiająco bolesny, nawet brutalny. By podjąć 
wyzwanie, musimy najpierw zgodzić się z tym, że „niczego nie odrzucamy” – Stephen Cope


Psychoterapeuta, certyfikowany psychotraumatolog (certyfikat nr 86/P/2023). Ukończyła studia magisterskie z pedagogiki oraz studia podyplomowe m. in. z zakresu: Psychotraumatologia, Zarządzanie Zasobami Ludzkimi oraz Akademia Coachingu. Ukończyła całościowe 5-cio letnie Studium Psychotraumatologii Specjalistycznej realizowane przez Instytut Psychoterapii i Psychotraumatologii "Triada" w Gdańsku i aktualnie jest w procesie certyfikacji. Szkolenie posiada akredytację Polskiego Towarzystwa Psychotraumatologii, będącego członkiem Polskiej Rady Psychoterapii. Członkini Polskiego Towarzystwa Psychotraumatologii.

Twórczyni oraz wykładowca studiów podyplomowych (główna współpraca z WSB – Uniwersytet Merito). Twórczyni projektu Dojrzały Dorosły oraz Akademia Dojrzałości. Współtwórczyni i jeden z głównych konsultantów stworzonej w czasie pandemii Covid 19, Społecznej Linii Wsparcia. Gość audycji radiowych np. „Nocne Światła” Radio Plus, Pogotowie Psychologiczne Radio Gdańsk oraz programów telewizyjnych np. "Nasz Nowy Dom" Polsat TV. 

Ukończyła staże kliniczne w Szpitalu Psychiatrycznym na Oddziale Zaburzeń Osobowości w Starogardzie Gdańskim oraz w Szpitalu Copernicus w Gdańsku. 

Swoją pracę poddaje systematycznej superwizji indywidualnej oraz grupowej, pracuje pod nadzorem i etyką PTPt. Stale poszerza swoją wiedzę i umiejętności poprzez udział w konferencjach, seminariach, wykładach oraz szkoleniach. Przeszła kilkuletnią psychoterapię własną w nurcie humanistycznym, CBT oraz psychodynamicznym.

Pracując z pacjentami, stara się im uważnie i dojrzale towarzyszyć w rozpoznaniu problemu, w procesie zmiany oraz w rozwijaniu mentalizacji. Rozwój mentalizacji, dotyczy zarówno ”ja”, jak i postrzegania innych i otaczającej rzeczywistości. Ten rodzaj refleksyjności, możliwy jest dzięki zaawansowanym funkcjom psychicznym zwanymi „mentalizowaniem”. Pozwalają one nam rozumieć różne zachowania, i procesy wewnętrzne, czyli tego, czego nie widać gołym okiem.

Oprócz klasycznych konsultacji psychotraumatologicznych i psychoterapii w nurcie psychodynamicznym, pracuje też z bardzo trudnymi tematami: ofiary bądź sprawcy przemocy, traumy związane z nadużyciami seksualnymi, przemocą, trudnym dzieciństwem, skutkami pandemii czy wojną w tle. Często też pracuje w obszarze poradzenia sobie ze skutkami trudnego dzieciństwa... trudnych relacji "z kiedyś"... idąc za przesłaniem, iż nie zmienimy przeszłości... to prawda... ale możemy zniwelować jej skutki i zadbać o dobre "teraz" i o lepszą przyszłość...

Posługując się metaforą zaczerpniętą z prezentacji A. Batemana: „mentalizowanie to widzenie siebie z zewnątrz oraz patrzenie na innych od środka”. 

Specjalizuje się w pracy z osobami dorosłymi oraz tzw. młodymi dorosłymi. Pracuje terapeutycznie z Polakami za granicą w formie sesji online.


Kontakt:

tel. 695 889 032

adres: Gdańsk Wrzeszcz, ul. Uphagena 17

W przypadku trudności z uzyskaniem połączenia, proszę o wiadomość SMS.